Problemy z hakami używanymi | zmotoryzowany | e-blogi.pl
Blog zmotoryzowany
Problemy z hakami używanymi 2015-06-16

Problemy z hakami używanymiSprzedawcy używanych haków kuszą kierowców dobrymi cenami, ale ich pochodzenie pozostaje nieznane. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że na części są kupowane samochody po wypadkach albo w złym stanie technicznym, nie można zweryfikować tego, jaki stan techniczny haka. Eksploatacja haka, który ucierpiał w trakcie kolizji jest niebezpieczna i grozi wypadkiem.


Zazwyczaj haki są wymontowywane z samochodów i osobno przechowywane. Często klient, który pierwszy raz poszukuje haka nie wie o tym, że powinien być dobrany w zależności od marki i modelu samochodu. Nie zawsze można liczyć na podpowiedzi sprzedających, dlatego jest małe prawdopodobieństwo, że kupi się prawidłową część.


Jeśli hak jest po kolizji albo wypadku, nie można zweryfikować jego wieku. Nie wiadomo też, czy ślady korozji nie zostały zamalowane, tym bardziej, że niewielkie pęknięcia bardzo łatwo można ukryć. Nawet jeśli stan techniczny jest dobry, dochodzi kwestia wiązek elektrycznych. Do zamontowania haka potrzebne są oryginalne wiązki elektryczne z instrukcją podłączenia. Poza tym, z racji tego, że w warsztacie nie są dostarczane kompletne wiązki i instrukcja, montaż używanego haka może być nawet kilkakrotnie droższy niż nowego. Ze względu na znajomość ryzyka korzystania z używanego haka, wielu mechaników odmawia jego montażu. Dodatkowy problem stanowić może brak tabliczki, która powinna znajdować się na haku.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]