Nawiercane tarcze hamulcowe | zmotoryzowany | e-blogi.pl
Blog zmotoryzowany
Nawiercane tarcze hamulcowe 2015-06-30

Nawiercane tarcze hamulcowe
Tytułowe nawiercane tarcze hamulcowe są wykorzystywane głównie w samochodach sportowych, ale można je również kupić jako części zamienne do zwykłych samochodów osobowych. Czym różnią się od tradycyjnych tarcz hamulcowych?


Tarcze nawiercane o wiele lepiej niż zwykłe reagują na zmiany temperatur, dzięki czemu dłuższa jest ich żywotność. Można to zaobserwować nawet po wjechaniu w kałużę po nagłym hamowaniu. Tradycyjna tarcza mogłaby pęknąć, natomiast tarczom nawiercanym to nie grozi. Zastosowanie nawiercanych tarcz niesie za sobą również szereg innych korzyści. Pył powstający na skutek ścierania klocków hamulcowych nie jest uwięziony między klockiem a tarczą. Zaletą jest także waga, która jest nawet do 20% niższa nić tradycyjnych tarcz.


Nie zawsze jednak wymiana na nawiercane tarcze hamulcowe jest korzystna. Problemem może być ich zbyt wysoka cena w stosunku do korzyści. Widać co prawda dłuższą wytrzymałość tarcz, ale zużycie klocków hamulcowych jest niemal takie same, podobnie nie widać szybszego chłodzenia.


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]