Bezpieczny wyjazd na wakacje | zmotoryzowany | e-blogi.pl
Blog zmotoryzowany
Bezpieczny wyjazd na wakacje 2015-07-12

Bezpieczny wyjazd na wakacje
W długie weekendy, święta oraz wakacje, widać zwiększony ruch na drogach i autostradach, a co za tym idzie, rośnie prawdopodobieństwo wypadku. Jak pokazały badania amerykańskich naukowców, podczas upałów zachowania na drogach są bardziej agresywne, a kierowcy szybciej jeżdżą. Pomimo tego, że odkąd obowiązują nowe przepisy zdaje się, że podróż jest bezpieczna, nie wolno zapominać o tym, że wypadek może zdarzyć się każdemu. Statystyki pokazują znacznie zmniejszenie nieszczęśliwych zdarzeń na drodze, ale nie wolno stracić ostrożności.


Samochód jest najczęściej wybieranym wakacyjnym środkiem lokomocji. Pod tym względem zajmujemy, tuż po Francji, drugie miejsce w Europie. Polacy cenią sobie wygodę, jaką niesie ten sposób podróżowania, ale niesie to za sobą pewne konsekwencje… Lato jest okresem, kiedy firmy asystenckie mają wyjątkowo dużo pracy. Usługi z jakich najczęściej się korzysta, to holowanie samochodu oraz udostępnienie pojazdu zastępczego.


Można też przed podróżą dodatkowo się zabezpieczyć i zrobić przegląd w warsztacie samochodowym, dzięki czemu będzie można naprawić lub zapobiec ewentualnym usterkom podczas podróży. Warto także zapisać i schować w samochodzie lub portfelu numer telefonu do pomocy drogowej. W razie kolizji nikt nie będzie miał głowy do myślenia na ten temat, a skorzystanie z usług przypadkowej firmy może mieć negatywne konsekwencje. Ze swojej strony polecam usługi firmy http://www.hol-man.pl


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]