zmotoryzowany | e-blogi.pl
Blog zmotoryzowany
Rozładowany akumulator… latem 2015-07-17

Rozładowany akumulator… latem
Powszechnie uważa się, że najtrudniejszym okresem dla akumulatorów jest zima, a porą roku, w której nie dochodzi do samorozładowania jest lato. Niestety, wcale tak nie jest. Kiedy temperatura przekracza 20 stopni, aż dwukrotnie zwiększa się tempo samorozładowania. Prawda jest taka, że akumulator rozładowuje się najszybciej nie zimą, a kiedy temperatura powietrza przekracza 30 stopni.


Nie jest odosobnioną sytuacja, kiedy latem, po długiej wyprawie na urlop, samochód stoi nieużywany na hotelowym parkingu. Łatwo wtedy o rozładowanie. Jednak jeżeli akumulator będzie sprawdzany co 2-3 dni, można określić to, czy istnieje ryzyko rozładowania. Jeżeli woltomierz wskaże wartość mniejszą niż 12,4 V, trzeba się nastawić na ewentualne komplikacje. Poza wykorzystaniem woltomierza, można zweryfikować upływność prądu w aucie. To, że pojazd stoi nieużywany, nie znaczy, że nie potrzebuje prądu. Podtrzymywane musi być np. działanie alarmu. Upływność prądu nie powinna przekraczać 0,05A i można ją zweryfikować u mechanika. Działania te pozwolą na ochronę akumulatora nawet w największe upały. Dodatkowo, podczas wymiany akumulatora na nowy, warto pomyśleć o zabezpieczeniu, jakie daje Assistance.


 


 


Bezpieczny wyjazd na wakacje 2015-07-12

Bezpieczny wyjazd na wakacje
W długie weekendy, święta oraz wakacje, widać zwiększony ruch na drogach i autostradach, a co za tym idzie, rośnie prawdopodobieństwo wypadku. Jak pokazały badania amerykańskich naukowców, podczas upałów zachowania na drogach są bardziej agresywne, a kierowcy szybciej jeżdżą. Pomimo tego, że odkąd obowiązują nowe przepisy zdaje się, że podróż jest bezpieczna, nie wolno zapominać o tym, że wypadek może zdarzyć się każdemu. Statystyki pokazują znacznie zmniejszenie nieszczęśliwych zdarzeń na drodze, ale nie wolno stracić ostrożności.


Samochód jest najczęściej wybieranym wakacyjnym środkiem lokomocji. Pod tym względem zajmujemy, tuż po Francji, drugie miejsce w Europie. Polacy cenią sobie wygodę, jaką niesie ten sposób podróżowania, ale niesie to za sobą pewne konsekwencje… Lato jest okresem, kiedy firmy asystenckie mają wyjątkowo dużo pracy. Usługi z jakich najczęściej się korzysta, to holowanie samochodu oraz udostępnienie pojazdu zastępczego.


Można też przed podróżą dodatkowo się zabezpieczyć i zrobić przegląd w warsztacie samochodowym, dzięki czemu będzie można naprawić lub zapobiec ewentualnym usterkom podczas podróży. Warto także zapisać i schować w samochodzie lub portfelu numer telefonu do pomocy drogowej. W razie kolizji nikt nie będzie miał głowy do myślenia na ten temat, a skorzystanie z usług przypadkowej firmy może mieć negatywne konsekwencje. Ze swojej strony polecam usługi firmy http://www.hol-man.pl


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]